Podobne artykuły:

29/9/2021

Jak płacić Apple Pay ?

28/9/2021

Jak pobrać muzykę na iPhone ?

Konserwacja układu chłodzenia, czyli czyszczenie laptopa od środka

Bardzo często bagatelizowaną przez użytkowników laptopów lub komputerów czynnością jest czyszczenie układu chłodzenia.
Czyszczenie laptopa jest konieczne, nawet przy stosunkowo nowym urządzeniu. Sprawny układ chłodzenia oraz wysokiej jakości termopary i pasty termoprzewodzące odpowiadają za wydajność procesora. A także obniżają temperaturę innych podzespołów, dzięki czemu są one mniej narażone na ewentualne przegrzania. W Przypadku przegrzania, w najlepszym wypadku laptop po prostu się wyłączy i po chwilowym ochłodzeniu, ponownie będzie go można uruchomić. Jednak zdarza się tak, że nieczyszczony długo komputer w pewnym momencie zwyczajnie się spali. oczywiście nie dosłownie, ale spaleniu mogą ulec różne elementy płyty głównej tj. elementy SMD mostki czy też całe sekcje odpowiadające za zasilanie.

Co powoduje taką reakcję? Kurz zasysany przez wiatraki bardzo często zalega na podzespołach naszego laptopa - głównie na radiatorze - wentylator nie nadąża z wydmuchiwaniem gorącego powietrza, jest to jeszcze bardziej niebezpieczne niż w przypadku komputera stacjonarnego, z uwagi na "ciasną" budowę laptopa. Dlatego regularne czyszczenie laptopa jest tak ważne, i pozwoli dłużej cieszyć się sprzętem który nierzadko potrafi kosztować krocie.

czyszczenie laptopa to proste i tanie rozwiązanie

W najgorszym wypadku zła konserwacja układu chłodzenia, może doprowadzić do przegrzania procesora, układu graficznego i innych elementów płyty głównej, co powoduje trwałe uszkodzenie komputera/laptopa. Nasz serwis naprawy laptopów i komputerów w Poznaniu oferuje usługę kompleksowego czyszczenia układu chłodzącego. W skład tej usługi wchodzi również wymiana past termoprzewodzących i termopadów.

Zapraszamy na pozostałe posty na blogu m.in.:

Wymiana głośnika rozmów, 
Wymiana głośnika głównego, 
Instalacja systemów operacyjnych, 
Wymiana gniazda zasilania, 
Wymiana gniazda USB, 

SPRAWDŹ NASZE CENY: CENNIK
JAK NAS ZNALEŹĆ? MAPA
ZAKRES NASZYCH USŁUG: 
-Telefony
-Tablety
-Laptopy/PC
-Konsole

 

 

 

Powrót
Zadzwoń Napisz wiadomość