Nie wybierzemy który jest lepszy, bo ile osób tyle opinii, ale przedstawimy poniżej wady i zalety, a także różnice pomiędzy nimi.

Po pierwsze iOS dostępny jest tylko i wyłącznie dla użytkowników smartfonów od Apple, jest to system stworzony i dostępny dla iPhone. Natomiast android jest systemem od Google i znajduję się w wielu różnych marek poczynając od Samsunga, po Huawei, LG, Sony, Nokia itd…

iOS to minimalizm ?

iOS to minimalistyczny system, w którym nie można wprowadzać modyfikacji w kwestii wyglądu.Istnieje możliwość odwrócenia kolorów motywu, więc dostępny jest biały lub czarny, ale to wszystko. Zmiana ikonek grafiki, czy kolorystyki nie jest możliwa…. Dla osób twórczych może to być niekomfortowe tak jak w przypadku najmłodszych użytkowników. Jednak gwarantuje nam to stałą aktualizację, szybkość, czystość. Android to system który daje wiele możliwości wyboru dot. wyglądu naszego telefonu, możliwość zmiany ikonek, motywów, różnorodnej kolorystyki. System ten można dopasować pod swoje potrzeby. 

Zakupy w iOS wykonujemy jedynie w sklepie App Store, który jest dość okrojony, ale za to bezpieczny. Wszystkie aplikacje udostępniane są dopiero po kontroli i selekcji. Więc znajdą się tam żadne przypadkowe i niebezpieczne aplikacje. Mogą źle wpłynąć na nasz telefon, bądź nasz portfel.. tylko na iOS występuję wiele gier, które nie są dostępne na inne platformy, ale warto pamiętać, że większość jest płatna. Jak również takie aplikacje jak face time, czy imessage, które nie są dostępne dla konkurenta. Ale to bezpieczeństwo ostatecznie gra najważniejszą rolę, mając hasło do odblokowania telefonu nikt nie jest w stanie wkraść się do niego i zabrać naszym danych. 

Google Play

Android w tym aspekcie również dalej wiele wolności, zakupy można robić w Google Play. Jak również umożliwia korzystania z aplikacji z różnych źródeł. Niestety nie wszystkie aplikacje są bezpieczne, istnieje problem z aktualizacją aplikacji, bądź po jakimś czasie stają się po prostu nieaktualne. Instalacja różnych aplikacji z nieznanych miejsc, może również negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie naszego telefonu. Z początku bardzo go spowolnić, a ostatecznie może być zagrożeniem dla naszym danych… 

Samo użytkowanie telefonu również niesie wiele różnic. W systemach iOS nie znajdziemy ani przycisku do cofania, ani takiego klawisza, gdyż starsze modele posiadają jedynie przycisk home, natomiast nowsze nie posiadają już żadnego, w takim razie jak cofnąć, lub wyjść z jakieś aplikacji ? W przypadku modelu od iPhone X wychodzenie lub cofnięcie to gest przesunięcia palcem z dołu ekranu do góry i na tym się kończy. Z początku należy się do tego przyzwyczaić, ale jest to naprawdę wygodna i schludna opcja, której na próżno szukać w telefonach z androidem. 

iOS to synchronizacja urządzeń od Apple

Największym plusem systemu iOS jest synchronizacji zawartości na wszystkich urządzeniach od Apple. Nie trzeba przerzucać zdjęć na swój komputer, bo one same synchronizują się na bieżąco, wygodne prawda ? Niestety Android nie umożliwia nam takich opcji. 

Nie będziemy ukrywać, że od wielu lat jesteśmy fanami Apple, czyli systemu iOS, ułatwia nam pracę. A także przesyłanie danych i informacji, a co najważniejsze po prostu nam odpowiada 😉

Pamiętaj, że nie negujemy żadnych systemów, a wybór należy do Ciebie!

My naprawiamy zarówno telefony z system Android, czy iOS, bo oba są dobre i nie wybieramy lepszego! A nie zależnie od systemu, zawsze pojawiają się jakieś problemy z oprogramowaniem. A takim przypadku zapraszamy do Nas, a my w cenie 80 zł naprawimy Twój telefon. 

Zapraszamy na pozostałe posty na blogu m.in.:

SPRAWDŹ NASZE CENY: CENNIK
JAK NAS ZNALEŹĆ? MAPA
ZAKRES NASZYCH USŁUG: 
-Telefony
-Tablety
-Laptopy/PC
-Konsole