Podobne artykuły:

29/9/2021

Jak płacić Apple Pay ?

28/9/2021

Jak pobrać muzykę na iPhone ?

Naprawa chłodzenia

Czyszczenie układu chłodzenia i wymiana pasty termoprzewodzącej w laptopie to podstawowa pielęgnacja komputera, którą powinniśmy zapewnić minimum raz w roku. Odpowiednia pielęgnacja i konserwacja laptopa uchroni Cię przed uszkodzeniem układu i co za tym idzie naprawa chłodzenia.  Pierwszym symptomem jest przegrzewanie się laptopa, system wolniej pracuje, wentylator głośniej pracuje lub przestał działać.

Układ chłodzenia

Minimalizowanie wielkości laptopów powoduje zmniejszenie się wolnych przestrzeni w laptopie, a co za tym idzie zmniejsza się cyrkulacja powietrza przez co pogarsza się odprowadzanie ciepła. Wiatrak jest odpowiedzialny za odprowadzanie ciepła. Wymiana pasty termoprzewodzącej jest ważna aby niwelować przestrzeń między płytą chłodząca, a rdzeniem. Rozprasza również ciepło z płyty do układu chłodzenia.

Dlaczego naprawa chłodzenia jest ważna ?

Najczęstsze objawy przegrzewania się laptopa to wolniejsze działanie i spadek wydajności, nadmierne nagrzewanie się obudowy, zawieszanie się laptopa, wyłączanie się laptopa bez żadnych informacji, głośna praca układu chłodzenia. Niektóre usterki mogą doprowadzić do poważnych uszkodzeń laptopa, więc wyczyszczenie i naprawa chłodzenia jest bardzo ważna!

Na czym polega czyszczenie układu chłodzenia ?

Oczywiście zaczynamy od rozłożenia laptopa i wyczyszczeniu wszystkich elementów łącznie z obudową. Następnie w zależności od laptopa demontujemy układ chłodzenia oraz wiatrak w celu usunięcia brudu oraz nałożenia past termoprzewodzących. Na końcu po złożeniu, sprawdzamy czy laptop nie drzewa się i czy wiatrak działa w odpowiedni sposób. Laptop składamy i oddajemy w ręce zadowolonego właściciela ;)

Zapraszamy na pozostałe posty na blogu m.in.:

Tablet po zalaniu,
Konfiguracja laptopów,
Instalacja sterowników, 
Wymiana obudowy w tablecie,
Naprawa ładowarek,

SPRAWDŹ NASZE CENY: CENNIK
JAK NAS ZNALEŹĆ? MAPA
ZAKRES NASZYCH USŁUG: 
-Telefony
-Tablety
-Laptopy/PC
-Konsole

Powrót
Zadzwoń Napisz wiadomość