Podobne artykuły:

29/9/2021

Jak płacić Apple Pay ?

28/9/2021

Jak pobrać muzykę na iPhone ?

Naprawa po zalaniu telefonu, czyli o tym, że telefon i woda się nie lubią

Każdy z nas wie, że elektronika i ciecz nie za bardzo się lubią. Dlatego producenci aparatów telefonicznych, aby wyjść nam na przeciw, zaczęli stosować wodoodporne konstrukcje swoich smartfonów. Jednak niewiele osób chce sprawdzać skuteczność takiej technologii tym bardziej, że chyba sami producenci nie są jej pewni. W końcu najczęściej podają oni oficjalny komunikat, że gwarancja nie obejmuje telefonów po zalaniach nawet, jeśli konstrukcja w danym przypadku jest wodoodporna. Wtedy naprawa po zalaniu telefonu jest konieczna w serwisie pogwarancyjnym Doctor Gadget!

Co zrobić i czego nie robić po zalaniu telefonu?

Przede wszystkim jak najszybciej wyciągnij telefon z cieczy. Najlepiej położyć go w poziomie np na ręczniku papierowym. Jeśli masz dostęp, to wyjmij baterię. Uwaga! Najczęstszy błąd jaki popełniają użytkownicy telefonów po kontakcie ich gadżeta z cieczą, to wciskanie guzików, przedmuchiwanie smartfona, potrząsanie itp. Takie czynności mogą pogorszyć i tak już zły stan naszego urządzenia. Należy je natychmiast wyłączyć i nie włączać, dopóki profesjonalny serwis nie oczyści śladów zalania z wnętrza telefonu.

Naprawa po zalaniu telefonu

Zalanie to jedna z najczęstszych usterek, która przytrafia się naszym telefonom. W internecie można znaleźć wiele „sprawdzonych” patentów na to, jak naprawić telefon po zalaniu. Niestety większa część z nich okazuje się być bezskuteczna. Nie oznacza to jednak, że telefonu nie da się reanimować. Z powodzeniem przeprowadziliśmy setki takich zabiegów wywołując jednocześnie uśmiech na twarzy klienta. Nasz sprzęt pozwala na całkowite usunięcie ingerencji cieczy w smartfonach, dlatego jeśli miska z ryżem nie zadziałała - odwiedź nas w serwisie. ;) Nasz serwis telefonów mieści się w centrum Poznania, diagnozę zawsze wystawiamy za darmo, a na naprawy po zalaniu wystawiamy gwarancje od 6-12 miesięcy.

Zapraszamy na pozostałe wpisy na blogu m.in.

Wymiana głośnika rozmów, 
Wymiana głośnika głównego, 
Instalacja systemów operacyjnych, 
Wymiana gniazda zasilania, 
Wymiana gniazda USB, 

SPRAWDŹ NASZE CENY: CENNIK
JAK NAS ZNALEŹĆ? MAPA
ZAKRES NASZYCH USŁUG: 
-Telefony
-Tablety
-Laptopy/PC
-Konsole

Powrót
Zadzwoń Napisz wiadomość