Podobne artykuły:

29/9/2021

Jak płacić Apple Pay ?

28/9/2021

Jak pobrać muzykę na iPhone ?

Nowy flagowiec od Xiaomi - Mi 10 i Mi 10 PRO

Xiaomi oficjalnie przedstawili swojego tegorocznego flagowca, a właściwie dwa, bo mowa o Xiaomi Mi 10 i Mi 10 PRO. Dwie wersje w zależności na czym nam bardziej zależy. Pierwszy model to przede wszystkim dobry aparat, drugi natomiast oferuje większą baterię i niższą cenę. Oficjalna premiera miała już miejsce, choć telefony nie są jeszcze dostępne na polskim rynku, ceny również nie są jeszcze znane. Jednak wiadomo już, że mogą być wyższe niż poprzednie modele.

Zacznijmy od Xiaomi Mi 10 PRO

W tym wariancie otrzymamy naprawdę lepszej jakości aparat, a właściwie aparaty. Nowy model od Xiaomi wyposażony jest w aż 4 aparaty: pierwszy główny aparat to 108 MP, duża matryca 1/1,33 cala, obiektyw 25 mm, f/1.69 z OIS. Drugi aparat to ultraszerokokątny: 20 MP, standardowa matryca 1/2,8 cala, obiektyw 16 mm (117 stopni), f/2.2. Dostępne mamy też krótkie tele: 12 MP, standardowa matryca 1/2,6 cala, obiektyw 50 mm, f/2.0. A także czwarty aparat to długi tele: 8 MP, malutka matryca 1/4,4 cala, obiektyw 94 mm f/2.0 z OIS. Według serwisu DxO Mark w rankingu najlepszych aparatów to właśnie najnowszy model od Xiaomi wygrywa pokonując wszystkich swoich rywali. Wyposażony w baterię o pojemności 4500 mAh z gwarancją ładowania przewodowo o mocy 50 W, natomiast bezprzewodowo o mocy 30 W. Poiada również wbudowaną pamięć w zależności od wariantu 256 GB lub 512 GB.

Xiaomi Mi 10 to przede wszystkim dobra bateria

Dobra bateria, a właściwie większy akumulator. Model ten został wyposażony w akumulator o pojemności 4780 mA oraz istnieje możliwość ładowania go przewodowo i bezprzewodowo o mocy 30 W. Aparat jest słabszy od swojego brata 11 PRO, nie posiada teleobiektywów. Również zamontowano słabsze głośniki zewnętrzne, Do wyboru wybudowanej pamięci jest 128 lub 256 GB. Tak samo jak nieco lepszy model wyposażony jest w czytnik linii papilarnych na ekranie.

Wspólne cechy najnowszym modelu od Xiaomi

Wizualnie obie wersje są praktycznie identyczne. W obu przypadkach otrzymujemy telefon wyposażony w wyświetlacz Amoled o przekątnej 6,67" i rozdzielczości 2340 x 1080 px. Niestety są to dość awaryjne i 'wylewające' się wyświetlacze. Odświeżanie się wyświetlacza z częstotliwością 90 Hz. Natomiast jasność szczytowa sięga 1200 nitów to znaczy, że ma pozwalać na bezproblemowe korzystanie podczas bardzo słonecznych dni. Niestety wyświetlacze są dość zagięte, co może być awaryjne w użytkowaniu, a ich koszt naprawy również może być wysoki.

Kilka słów więcej

Obydwa modele mają wsparcie przez Bluetooth 5.0, NFC oraz WiFi 6. Wyposażone są również w łączność 5G, chociaż nie wiemy, czy wersje te będą wypuszczone na polski rynek. Oba smartfony mogą nagrywać wideo w 8K oraz wyposażone są w procesor Snapdragon 865 i 8 rdzeni. W zależności od wariantu można je kupić z 8 lub 12 RAM.

Naszym zdaniem robią wrażenie i czekamy na premierę w Polsce, żebyśmy mogli go zobaczyć i poznać cenę!

Zapraszamy na pozostałe posty na blogu m.in.:

Słuchawki od Galaxy Buds+, 
Nowość od Samsung Galaxy Z Flip,
Wymiana szkiełka od aparatu w telefonie,
Naprawa chłodzenia,
Kilka słów o nowym Galaxy S20, S20+, S20 Ultra, 

SPRAWDŹ NASZE CENY: CENNIK
JAK NAS ZNALEŹĆ? MAPA
ZAKRES NASZYCH USŁUG: 
-Telefony
-Tablety
-Laptopy/PC
-Konsole

Powrót
Zadzwoń Napisz wiadomość