Apple Watch series 5 – to zegarek jakiego nie było ?

Wizualnie nowy Apple Watch series 5 nie różni się diametralnie od poprzednika, jednak jest pionierem w swojej dziedzinie. Detale zostały zmieniona i poprawione, a tym razem do czynienia mamy z pełnowartościowych zegarkiem. Nowy wyświetlacz tzw. always-on pozwala na sprawdzenie godziny kiedy przyjdzie na to ochota. Pewnie się zastanawiacie co z baterią ? No właśnie Apple podało informacje, że częstotliwość odświeżania została obniżana z 60 do 1 Hz przez co redukuje jasność w trakcie spoczynku. Skutkiem tego wytrzymałość baterii jest nawet do 18 godzin, robi wrażenie prawda ?

Kilka szczegółów o Apple Watch series 5

Po pierwsze dostępne są dwie wersje 44 i 40 milimetry. Powierzchnia wyświetlacza to 977 mm2 lub 759 mm2. Niezależnie którą wersje wybieramy, grubość zegarka jest taka sama 10,7 mm. Otrzymujemy niegasnący wyświetlacz Retina oraz czujnik pracy serca, który wykorzystuje impulsy elektryczne. Takie dodatki jak kompas, wykrywanie upadku, Digital Crown z dotykowym sygnałem zwrotnym. Otrzymujemy ekran dotykowy OLED LTPO Retina z Force Touch 1,57 cala, z rozdzielczością 324 na 394 pikseli, o jasności do 1000 nitów. Co pozwali nam na bezproblemowe korzystanie z niego w słoneczny dzień. Zegarek oparty jest na procesorze Apple S5, posiada pamięć wbudowaną 32 GB. Natomiast bateria jest litowo-jonowa ładowana bezprzewodowo, a producent zapewnia, że jest wodoodporny do 50 metrów.

Naszym zdaniem najnowszy model od Apple to bezkonkurencyjny zegarek na rynku. Po pierwsze największym autem jest niegasnący wyświetlacz, a także bateria która wytrzymuje pełny dzień. Wieczorne lądowanie telefonu i zegarka to już żaden problem, wszelkie urządzenia nas do tego przyzwyczaiły. Producent podaje, że ładowanie baterii do pełna zajmuję jedynie 2 godziny i 10 minut. Rozmowy przez zegarek również posiada jedynie plusy, nie do odróżnienia jest czy właściciel zegarka rozmawia przez niego czy przez telefon. Idealnym duetem są bezprzewodowe słuchawki AirPods. Zegarek to już nie tylko zegarek, tylko gadżet który umożliwi nam wiele przydatnych funkcji nie tylko podczas treningu. Przede wszystkim ułatwia nam korzystanie z niezbędnych aplikacji oraz ułatwia korzystanie z telefonu, a właściwie pomaga nam w jego niekorzystaniu. Posiadany zegarek ułatwia nam odbieranie połączeń, odpisywanie na sms, a także przeglądanie ostatnich powiadomień.

Polecamy inne artykuły na blogu, a już w tym tygodniu będzie rozpisywać się na temat kolejnych nowości.

Zapraszamy na pozostałe posty na blogu m.in.:

Słuchawki od Galaxy Buds+, 
Nowość od Samsung Galaxy Z Flip,
Wymiana szkiełka od aparatu w telefonie,
Nowy flagowiec od Xiaomi Mi 10 i Mi 10 PRO,
problem z dotykiem w telefonie, 
Kilka słów o nowym Galaxy S20, S20+, S20 Ultra, 

SPRAWDŹ NASZE CENY: CENNIK
JAK NAS ZNALEŹĆ? MAPA
ZAKRES NASZYCH USŁUG: 
-Telefony
-Tablety
-Laptopy/PC
-Konsole