Podobne artykuły:

2/10/2018

czyszczenie po zalaniu

18/4/2018

Naprawa po zalaniu

Zalałeś/aś laptopa? Zreanimujemy go :)

System operacyjny

Jest najważniejszym programem działającym na komputerze. Każdy komputer ogólnego przeznaczenia musi mieć system operacyjny do uruchamiania innych programów i aplikacji. Komputerowe systemy operacyjne wykonują podstawowe zadania, takie jak rozpoznawanie danych wejściowych z klawiatury , wysyłanie wyników na ekran wyświetlacza, śledzenie plików i katalogów na dyskach pamięci masowej oraz sterowanie urządzeniami peryferyjnymi , takimi jak drukarki.

W przypadku dużych systemów system operacyjny ma jeszcze większe obowiązki i uprawnienia. Jest jak policjant kierujący ruchem drogowym - zapewnia, że różne programy i użytkownicy pracujący w tym samym czasie, nie zakłócają się nawzajem. System operacyjny jest również odpowiedzialny za bezpieczeństwo, ponieważ pilnuje aby nieautoryzowani użytkownicy nie mieli dostępu do systemu.

Objawy i naprawa

Jeśli urządzenie się zawiesza, wyłącza w nieoczekiwanym momencie, programy nie działają, lub działają wybiórczo, wydajność laptopa spadła i wszystkie operacje zajmują więcej czasu niż zwykle - to wszystko wskazuje na to, że należy dokonać reinstalacji systemu operacyjnego. Bez wątpienia poprawi to pracę komputera, wyeliminuje wyskakujące błędy, wirusy znikną a czas „obliczania” zadań i operacji będzie znacznie krótszy. Zapraszamy do odwiedzin serwisu Doctora Gadgeta, mieśimy się w centrum Poznania, diagnozę wystawiamy za darmo a na naprawy udzielamy gwarancji od 6-12 msc.

SPRAWDŹ NASZE CENY: CENNIK
JAK NAS ZNALEŹĆ? MAPA
ZAKRES NASZYCH USŁUG: 
-Telefony
-Tablety
-Laptopy/PC
-Konsole

Powrót
Zadzwoń Napisz wiadomość