Tablet jak każde inne urządzenie jest narażone na zalania. Chyba każdemu chociaż raz w życiu zdażyło się wylać herbatę, czy kawę na laptopa, albo upuścić telefon do ubikacji, prawda ? Tak samo z tabletami, wydaje się że są one nieco bardziej zabudowane, więc prawdopodobieństwo uszkodzenia po zalaniu jest znikome. Ale nic bardziej mylnego! Niestety tablety nie są na tyle szczelne, aby były odporne na kontakt z wodą.

Co zrobić z tabletem po zalaniu ?

Pierwszą czynnością jaką musisz zrobić to WYŁĄCZYĆ urządzenie. Po żadnym pozorem nie możesz go ŁADOWAĆ. Niby to oczywiste, ale większość z Nas uważa, że skoro nie wpadł do wanny, czy jeziora to mała ilość wody nie wpłynie negatywnie na jego użytkowanie. Niestety tak nie jest. Jeśli woda dojdzie do gniazda ładowania, a jest to bardzo prawdopodobne! Po podłączeniu do ładowarki dojdzie do spięcia, jeśli uszkodzi się tylko gniazdo ładowania, czy ładowarka to koszty nie są jeszcze duże. Niestety bywa tak, że dochodzi do zwarcia na płycie głównej i czasami naprawa jest niemożliwa, lub bardzo kosztowna.

Na czym polega naprawa ?

Tablet po zalaniu, jak każde urządzenie w pierwszej kolejności należy najpierw zdiagnozować. Diagnoza polega na czyszczeniu, a następnie sprawdzeniu które podzespoły nie działają. Zawsze bierzemy hasło do odblokowania abyśmy mogli sprawdzić, czy wszystko działa tak jak powinno.

Zapraszamy na pozostałe posty na blogu m.in.:

Konfiguracja laptopów,
Wymiana gniazda ładowania,
Instalacja sterowników, 
Naprawa chłodzenia,
Wymiana obudowy w tablecie,

SPRAWDŹ NASZE CENY: CENNIK
JAK NAS ZNALEŹĆ? MAPA
ZAKRES NASZYCH USŁUG: 
-Telefony
-Tablety
-Laptopy/PC
-Konsole