Podobne artykuły:

29/9/2021

Jak płacić Apple Pay ?

28/9/2021

Jak pobrać muzykę na iPhone ?

Usterki w laptopach

Najczęstszych usterek jest baaaaaardzo dużo, uwierzcie Nam, że to temat rzeka. Kiedy przychodzi klient z laptopem to w 99 % przypadków usłyszymy nie działa, nie włącza się, nie działa ekran, świeci dioda, ale się nie uruchamia, nie ładuje się, ładowarka nie styka, gniazdo ładowania jest spalone, nie działa USB, nie działa klawiatura, nie działa touchpad. A także te nieco bardziej fachowe ;) uszkodzenie karty sieciowej, nie działa CD ROM, nie czyta płyty, nie ma dźwięku, nie można zainstalować systemu, przegrzewanie się laptopa, albo zalania laptopa. Jak widzicie usterek dotyczących laptopa jest wiele!

Diagnoza usterki w laptopach

Zadaniem Serwisu Doctor Gadget jest jak najszybsze zdiagnozowanie i naprawa laptopa. Ale to właśnie ta diagnoza problemu pochłania najwięcej czasu, podstawowym pytaniem zadawanym przez klientów jest "ile to potrwa?". Pytanie to mimo jego prostoty jest dość trudne, bo o ile nie mówimy tutaj o podstawowych usterkach jak uszkodzona matryca w laptopie, czy wymiana klawiatury które w większości przypadków jesteśmy wstanie wykonać w 2-4 dni robocze. To naprawa po zalaniu, czy nie uruchamianie się laptopa często pochłaniają więcej czasu. Po zalaniu w pierwszej kolejności należy rozłożyć laptopa, osuszyć i wyczyścić wszystkie podzespoły, nawet te które na pierwszy rzut oka wydają się być suche. Druga faza naprawy dotyczy sprawdzenia wszystkich funkcji czy są sprawę i co ewentualnie należałoby wymienić, aby wszystko działało.

Usterki w laptopach takie jak wymiany gniazd, klawiatur, matrycy w Serwisie Doctor Gadget trwają maksymalnie do 5 dni roboczych.

Zapraszamy na pozostałe posty na blogu m.in.:

Tablet po zalaniu,
Naprawa chłodzenia,
Konfiguracja laptopów,
Wymiana gniazda ładowania,
Naprawa ładowarek,
Naprawa chłodzenia,

SPRAWDŹ NASZE CENY: CENNIK
JAK NAS ZNALEŹĆ? MAPA
ZAKRES NASZYCH USŁUG: 
-Telefony
-Tablety
-Laptopy/PC
-Konsole

Powrót
Zadzwoń Napisz wiadomość