Wymiana baterii POZNAŃ – Niby tylko bateria, a właściwie to jeden z czynników decydujących przy wyborze nowego telefonu. Problem z baterią w telefonie miał każdy, niezależnie od marki, czy modelu – to zmora naszych czasów. Czy wiesz, że jakość baterii w dużej mierze zależy od Ciebie ? 

Poniżej przedstawimy kilka prostych porad co robić by dbać o baterię swojego telefonu. Natomiast tymczasem pomożemy zaoszczędzić Tobie na jej wymianie. Nowa bateria oscyluję w granicach 100-200 złotych, a czasem nawet więcej… 

Telefony to już nie tylko dzwonienie i pisanie sms’ów, teraz to mini-laptopy z których korzystamy praktycznie w każdym momencie, potrzebujemy podliczyć rachunki, włączamy funkcje kalkulatora, potrzebujemy coś zanotować a nie mamy długopisu to włączamy notatnik w telefonie. Nawigacja, latarka, aplikacja banku, budzik, kalendarz, poczta, aparat…. pamiętaj, że to już nie tylko telefon, ale wielofunkcyjne urządzenie z którego korzystasz praktycznie cały czas.

Większość z Nas nie ma świadomości jak często sięga po swój telefon, a z każdym włączeniem ekranu bateria spada w dół… 

Właśnie tak, ŚWIADOME i ROZSĄDNE korzystanie z Twojego telefonu pomoże Ci w dbaniu o żywotność baterii w Twoim telefonie. 

Po pierwsze unikaj całkowitego rozładowywania telefonu do tzw. „zera”, ponieważ w dużym stopniu szkodzi to bateriom litowo-jonowym, które umieszczane są w Naszych telefonach. 

Co ciekawe, baterie najlepiej funkcjonują i ładują się kiedy mają między 20, a 80 %. Dlatego warto podładowywać telefon chociażby przez chwilę i nie do pełna, ponieważ to przedłuża jej żywotność. Nowoczesne baterie ładują się bardzo szybko i lubią być często podładowywane. Jednak nie lubią wysokich temperatur, więc pamiętaj aby nie zostawiać telefonu w nagrzanych miejscach, a tym bardziej na słońcu. 

bateria poznań

Wiesz, że jest kilka sposobów na to, aby Twój telefon dłużej wytrzymywał na jednym ładowaniu ? 

Przede wszystkim EKRAN w większości przypadkach jest on odpowiedzialny za duże zużycie baterii. Im najjaśniejszy ekran tym szybciej spada nam % baterii. Możliwe, że Twój telefon posiada automatycznie regulacje jasności w zależności od światła. Jednak gdy go nie ma, należy oszczędnie korzystać z jasności ekranu w telefonie, już po jednym użytkowaniu zauważysz różnice w żywotności Twojej baterii. No i pamiętaj o automatycznej blokadzie telefonu! Kiedy go odłożysz na biurko i zapomnisz zablokować, on sam to zrobi za Ciebie, a Ty nie będziesz musiał martwić się, że Twój telefon zaraz się rozładuję. 

Warto również wspomnieć o najróżniejszych programach które ściagają dane, nawet wtedy gdy nie korzystasz z telefonu. Ściągające się emaile na poczcie, powiadomienia dot. wiadomości, czy wydarzeń, wszelkie komunikaty z różnych aplikacji. Pamiętaj, że Twój telefon może mieć wyłączony ekran, a Ty z niego nie korzystasz, a mimo to telefon ciągle pracuję, a bateria dalej spada w dół… 

W wielu telefonach pojawia się opcja tzn oszczędzania baterii, pamiętaj, że to kolejna z wielu możliwości zaoszczędzenia na nowej baterii. 

A co zrobić gdy mimo to bateria dalej spada ? 

Może warto zainwestować w powerbank, czyli przenośną ładowarkę energii ? Jest ona bardzo przydatna w momencie gdy nie ma możliwości podłączenia ładowarki Twojego telefonu do gniazdka. Powerbanki różnią się pojemnością, wielkością i oczywiście ceną. Pozwalają one na jednorazowe ładowanie. Natomiast te większe modele ładują nie tylko telefony, ale również urządzenia takie jak tablety, czy laptopy. Wybór należy do Ciebie i Twoich preferencji! Najmniejszy powerbank włożysz do kieszeni spodni, a ten nieco większy zmieści się do torebki lub torby od laptopa. 

Pamiętaj, jeśli wymiana baterii Poznań to tylko w Serwisie Doctor Gadget !

Zapraszamy na pozostałe posty na blogu m.in.:

Wymiana szybki w tablecie,

Odzyskiwanie danych,

Apple, czy warto kupować ? 

iOS vs Android,

usterki w laptopach,

Instalacja sterowników,

SPRAWDŹ NASZE CENY: CENNIK
JAK NAS ZNALEŹĆ? MAPA
ZAKRES NASZYCH USŁUG: 
-Telefony
-Tablety
-Laptopy/PC
-Konsole