Podobne artykuły:

29/9/2021

Jak płacić Apple Pay ?

28/9/2021

Jak pobrać muzykę na iPhone ?

Wymiana dysku - kilka szczegółów

Laptop lub komputer stacjonarny przestaje poprawnie działać, jest zbyt wolny, zawiesza się, albo brakuje Tobie miejsca na dysku ? To znak, że wymiana dysku jest konieczna! Przybliżymy Tobie na czym polega wymiana dysku, po co trzeba wymienić dysk, dlaczego i na co.

Posiadając kilkuletni laptop, czy komputer stacjonarny przyjdzie taki dzień, że wymiana dysku będzie konieczna, jeśli w dalszym ciągu chciałbyś korzystać z tego laptopa, czy komputera stacjonarnego. Koszt zakupu dysku i wymiana jest zdecydowanie niższa i opłacalna niż zakup nowego laptopa.

DYSK HDD, a SSD, czyli wymiana dysku

Zamiana dysku HDD na SSD przywróci mu młodość! Dysk SSD to następna dysków talerzowych HDD, które wypierają z rynku poprzednika, mimo, że koszt jego jest nieco wyższy. Jeśli cenisz sobie prędkość, a nie zależy Tobie na dużej pojemności to warto wymienić dysk na SSD kosztem pamięci. Wymiana zwiększy szybkość korzystania z laptopa, ale również zwiększa bezpieczeństwo danych. Laptop po naprawie szybciej będzie się włączał, a także uruchamiał wszystkie aplikacje.

Jeśli odczuwasz, że aktualnie komputer pracuje zbyt wolno to zgłoś się do serwisu Doctor Gadget, a my doradzimy który dysk warto kupić dopasowując go do indywidualnych potrzeb. Na koszt wymiany składa się również instalacja oprogramowania oraz danych, które pozostaną na starym dysku. Koszt wymiany na dysk HDD o pojemności 500 GB to 380 zł, dla porównania dysk SSD (nowszy, szybszy i bezpieczniejszy) to koszt 600 zł. Jeśli pojemność 500 GB jest zbyt duża, polecamy dysk SSD o pojemności 120 GB koszt 400 zł, natomiast 240 GB to koszt 500 zł.

Zapraszamy na pozostałe posty na blogu m.in.:

SPRAWDŹ NASZE CENY: CENNIK
JAK NAS ZNALEŹĆ ? MAPA
ZAKRES NASZYCH USŁUG: 
-Telefony
-Tablety
-Laptopy/PC
-Konsole

Powrót
Zadzwoń Napisz wiadomość