Przynajmniej raz dziennie podłączasz telefon do ładowania, w ciągu roku wykonujemy tę operację setki razy. Dlatego gniazdo ładowania narażone jest na usterkę w znacznym stopniu. Jednak najbardziej szkodliwym dla złącza jest korzystanie z telefonu podczas ładowania. Nietrudno wtedy spowodować naprężenie np: przez szarpnięcie kabla. Ważne jest też abyś uważał kiedy wkładasz kabel do gniazda ładowania. Jeśli nie to konieczna będzie wymiana gniazda ładowania!

Na czym polega wymiana gniazda ładowania ?

W zależności od danego modelu telefonu, naprawa ta może przebiegać na dwa sposoby.
Czasami trzeba wymienić cały uszkodzony moduł – wtedy koszty naprawy są stosunkowo wysokie. W przypadku gdy gniazdo zintegrowane jest z płytą główną – cena naprawy jest zdecydowanie niższa. Dokładne koszty najpopularniejszych modelów można znaleźć w naszym cenniku, który znajduję się na stronie internetowej. Znajdziesz też go poniżej.

Jak wymiana gniazda ładowania to tylko u Doctor Gadget! 

Jeśli masz problemy z ładowaniem swojego telefonu, może to oznaczać, że jeden z pinów jest uszkodzony, lub port ładowania wszedł w kontakt z cieczą. Jednak problemy z ładowaniem nie zawsze muszą wiązać się z gniazdem. Przyczyną może być również wadliwa bateria czy kontroler ładowania. Co zrobić by uniknąć takich usterek? Przede wszystkim zaleca się, aby korzystać z oryginalnej ładowarki przeznaczonej dla danego modelu telefonu, ponieważ te nieoryginalne mogą powodować przepięcia i uszkodzić nie tylko gniazdo ładowania ale zasilanie telefonu.

Zapraszamy do naszego serwisu telefonów w centrum Poznania, diagnozę wystawiamy za darmo!

Zapraszamy na pozostałe posty na blogu m.in.:

Wymiana wyświetlacza,
Czyszczenie laptopa, 
Wymiana szybki w telefonie, 

SPRAWDŹ NASZE CENY: CENNIK
JAK NAS ZNALEŹĆ? MAPA
ZAKRES NASZYCH USŁUG: 
-Telefony
-Tablety
-Laptopy/PC
-Konsole