Telefony i aparaty fotograficzne – to już praktycznie to samo…

Telefony komórkowe praktycznie wyeliminowały z rynku aparaty cyfrowe. Dlaczego? Każdy współczesny smartfon ma wbudowany aparat fotograficzny, a wiele z nich potrafią robić na prawdę rewelacyjne zdjęcia. Okazuje się, że trzecią najczęściej wykorzystywaną przez użytkowników telefonów funkcją jest właśnie aparat (na pierwszym miejscu są połączenie głosowe, na drugim pisanie smsów). Dlatego poprawne funkcjonowanie kamery w smartfonach jest bardzo ważne.

Kiedy wymiana kamery jest potrzebna ? 

Przede wszystkim kiedy nie działa autofocus, bądź po włączeniu kamery widać tylko czarny obraz. Zdarza się również że po włączeniu kamery obraz jest rozmazany lub „skacze” i wtedy też wymiana kamery jest konieczna. Jeśli po otworzeniu funkcji aparatu na ekranie widać jakieś zaciemnienie itp, może to oznaczać, że pomiędzy soczewkę a obiektyw dostał się brud. Aby pozbyć się tej usterki należy wymienić cały moduł aparatu.

Czy konieczna jest wymiana kamery czy może samego szkiełka?

Zdarza się, że kamera jest sprawna, a „nieczystości” widoczne na obrazie są skutkiem zbitego szkiełka aparatu, lub brudu który dostał się właśnie między szkiełko a obiektyw. Doctor Gadget oferuje wymianę samego szkiełka, diagnozę wystawiamy za darmo, zapraszamy więc do odwiedzenia naszego serwisu!

Zapraszamy na pozostałe wpisy na blogu m.in.

Wymiana głośnika rozmów, 
Wymiana głośnika głównego, 
Instalacja systemów operacyjnych, 
Wymiana gniazda zasilania, 
Wymiana gniazda USB, 

SPRAWDŹ NASZE CENY: CENNIK
JAK NAS ZNALEŹĆ? MAPA
ZAKRES NASZYCH USŁUG: 
-Telefony
-Tablety
-Laptopy/PC
-Konsole