Podobne artykuły:

29/9/2021

Jak płacić Apple Pay ?

28/9/2021

Jak pobrać muzykę na iPhone ?

Wymiana matryc w laptopie. Czy można naprawić pękniętą matrycę?

Jednym słowem - nie. W przypadku takiej usterki laptopa, nie możliwa jest naprawa niedziałającego elementu. Jedyną możliwością jest wymiana matryc na nową. Jak to działa?

W rdzeniu matrycy LCD znajdują się dwa szklane substraty, które tworzą zamknięte naczynie dla ciekłych kryształów, które tworzą obraz. Każdy piksel jest drukowany chemicznie na każdej z dwóch szklanych płaszczyzn, a każdy piksel LCD ma trzy tzw. subpiksele, które stają się przezroczyste po przyłożeniu prądu elektrycznego. Światło przechodzi z podświetlenia przez subpiksel na filtr kolorowy, pokazując jeden z trzech podstawowych kolorów: czerwony, zielony lub niebieski. Poprzez mieszanie intensywności i kombinacji tych podstawowych kolorów każdy piksel może wyświetlać do 16,5 milionów kolorów indywidualnie.

Naprawa czyli wymiana matryc

Niestety wymiana Twojej uszkodzonej matrycy nie jest możliwa. A także wiemy, że wymiana wciąż stanowi o wiele lepszą alternatywę niż zakup nowego laptopa. Wymiana matryc nie tylko jest lepsza dla środowiska, ale także zachowamy wszystkie Twoje pliki i ustawienia oraz zachowamy urządzenie do którego jesteś przyzwyczajony. Oczywiście wiąże się to rownież z ogromną oszczędnością Twoich pieniędzy. Dlatego właśnie zapraszamy do serwisu naprawy laptopów Doctora Gadgeta.

Doctor Gadget wymieni Twoją matrycę, a Ty zyskasz drugie życie dla swojego laptopa !

Zapraszamy na pozostałe posty na blogu m.in.:

Wymiana aparatu w telefonie, 
Wymiana baterii w iPhonie, 
Składanie komputerów,
Wymiana dysku,
Wymiana baterii Poznań, 

SPRAWDŹ NASZE CENY: CENNIK
JAK NAS ZNALEŹĆ? MAPA
ZAKRES NASZYCH USŁUG: 
-Telefony
-Tablety
-Laptopy/PC
-Konsole

Powrót
Zadzwoń Napisz wiadomość