Wymiana obudowy w telefonie na czym polega?

Przede wszystkim na początku trzeba wspomnieć, że wymiana obudowy możliwa jest w każdym telefonie. Ale każda marka ma swój sposób na składanie telefonów. Telefony Apple skonstruowane są tak, że demontuje się wyświetlacz, a wszystkie podzespoły znajdują w korpusie. Natomiast marka Samsung posiada tylną klapkę, którą się rozkleja i wszystkie elementy znajdują się razem z wyświetlaczem. Są to znaczące różnice w przypadku np. wymiany wyświetlacza, czy właśnie całej obudowy. 

Zniszczona obudowa w przypadku iPhone to nie lada wyzwanie, po demontażu wyświetlacza, należy wyjąć wszystkie podzespoły (elementy) w telefonie i przełożyć do nowego korpusu. Jest to oczywiście możliwe, ale naprawa jest bardzo droga, a czasami wręcz niemożliwa – ponieważ niewiele serwisów oferuję taką usługę.

W takich modelach jak  Xiaomi, Huawei, Samsung po zbiciu tylnej obudowy, wystarczy wymiana tylko tylnej klapki, bo w większości modeli jest ona klejona do korpusu telefonu. Taka naprawa jest zdecydowanie tańsza, chociaż również nie należy do tanich jeśli mowa o wymianie po prostu tylnej klapki.

Serwis Doctor Gadget oferuję nie tylko wymianie tylnej klapki, ale również całego korpusu, we wszystkich modelach i markach. Od Apple, Samsung, Huawei, Sony, Xiaomi, czy wiele wiele innych.

Zapraszamy na pozostałe posty na blogu m.in.:

Naprawa Macbook w Serwisie Doctor Gadget, 
Subiektywnie o laptopie Apple – Macbook, 
Wymiana wyświetlacza w tablecie,
Wymiana tylnej klapki w telefonie, 
kilka słów o Apple Watch series 5, 
problem z dotykiem w telefonie, 

SPRAWDŹ NASZE CENY: CENNIK
JAK NAS ZNALEŹĆ? MAPA
ZAKRES NASZYCH USŁUG: 
-Telefony
-Tablety
-Laptopy/PC
-Konsole