Wymiana tylnej klapki w telefonie

Zbicia wyświetlacza, czy szybki to już nikogo nie dziwi. Ale zbicie tylnej szybki, lub klapki w telefonach to również częsta usterka, która w dużym stopniu wpływa na dyskomfort w użytkowaniu telefonu. Chyba też to wiecie, prawda ? Większa część telefonów które trafiają do serwisu Doctor Gadget ma uszkodzone tylne klapki i nie tylko wtedy kiedy ta naprawa pierwotnie jest najważniejsza. Jak to jest z wymiana tylnej klapki w telefonie ? Niestety w niektórych przypadkach w których tylna klapka jest szklana a to najczęściej są modele Huawei, Samsung, a także Xiaomi. Wymiana wyświetlacza przy dużym uszkodzeniu tylnej klapki jest niemożliwe bez konieczności jej wymiany. Dlaczego ? Aby dostać się do środka telefonu trzeba odkleić tylną klapkę, jeśli jest ona bardzo popękana to rozwali się jeszcze bardziej przy jej rozklejaniu.

Szklana tylna klapka i jej wymiana w telefonie

Niestety większość tylnych klapek jest szklanych. Czyli w przypadku ich zbicia będą się kruszyć, a ostatecznie jesteśmy w stanie się poranić podczas odpadania maleńkich kawałków szkła. Dlatego jeśli nie mamy czasu aby podejść do serwisu jeszcze dziś to warto włożyć telefon w etui, lub przykleić folię na tył. W taki sposób możemy wyeliminować kruszenie do momentu zaniesienie telefonu do najbliższego serwisu np. Doctor Gadget 😉

Koszt wymiany tylnej klapki jest różny w zależności od modelu i marki telefonu. W tym przypadku istnieje możliwość montażu oryginalnej lub zamiennika tylnej klapki. Koszt nieoryginalnej klapki jest niższy praktycznie o polowe. Wymiana tylnej klapki w telefonie to koszt od około 100 zł w górę. Czas trwania takiej usługi to zazwyczaj 2 do 3 dni roboczych.

Zapraszamy na pozostałe posty na blogu m.in.:

Samsung Galaxy S20 S20+ S20 Ultra
słuchawki Galaxy Buds+ to będzie ich czas ?
Samsung Galaxy Z Flip
problem z dotykiem w telefonie, 

SPRAWDŹ NASZE CENY: CENNIK
JAK NAS ZNALEŹĆ? MAPA
ZAKRES NASZYCH USŁUG: 
-Telefony
-Tablety
-Laptopy/PC
-Konsole