Podobne artykuły:

29/9/2021

Jak płacić Apple Pay ?

28/9/2021

Jak pobrać muzykę na iPhone ?

Mózg laptopa

Chociaż procesor stanowi tylko jedną z wielu jednostek przetwarzania, to jest to jedna z ważniejszych w komputerze. Procesor to część komputera, który wykonuje obliczenia, akcje i uruchamia programy. Mały i zwykle kwadratowy układ jest umieszczany na płycie głównej urządzenia i współdziała z innymi podzespołami, aby obsługiwać komputer. Stary, przegrzewający się procesor, może powodować wolną pracę Twojego komputera. Wtedy zalecana jest jego wymiana.

Najczęstszymi przyczynami uszkodzenia procesora są:
Wiek - każda maszyna po latach użytkowania może po prostu się poddać

Ciepło - jeśli układ chłodzenia w naszym laptopie nie radzi sobie z temperaturą wewnątrz urządzenia, procesor może po prostu się przegrzać

Napięcie - jakakolwiek iskra, impuls wysokiego napięcia itp. może spowodować przegrzanie procesora

Wymiana procesora

Procesor warto wymienić nawet jeśli ten aktualny nie jest uszkodzony. Kiedy? Jeśli nie radzi sobie z programami, grami i innymi zadaniami, które Twój laptop ma wykonywać. Jeśli Twój laptop ma np. 2 letni procesor, a chcesz korzystać z zaawansowanego nowego programu graficznego, może się okazać, że mózg Twojego komputera już sobie z nim nie poradzi. Wtedy zapraszamy do Doctora Gadgeta. Udzielimy profesjonalnego wsparcia i doradzimy, jaki procesor należy wybrać.

Zapraszamy na pozostałe posty na blogu m.in.:

Wymiana wyświetlacza, 
Wymiana szybki w telefonie,
Czyszczenie laptopa, 
Wymiana mikrofonu, 
Wymiana baterii, 
SPRAWDŹ NASZE CENY: CENNIK
JAK NAS ZNALEŹĆ? MAPA
ZAKRES NASZYCH USŁUG: 
-Telefony
-Tablety
-Laptopy/PC
-Konsole

Powrót
Zadzwoń Napisz wiadomość