Podobne artykuły:

2/10/2018

czyszczenie po zalaniu

18/4/2018

Naprawa po zalaniu

Zalałeś/aś laptopa? Zreanimujemy go :)

Mózg laptopa.

Chociaż procesor stanowi tylko jedną z wielu jednostek przetwarzania , jest to jedna z najważniejszych. Jest to część komputera, który wykonuje obliczenia, akcje i uruchamia programy. Mały i zwykle kwadratowy układ jest umieszczany na płycie głównej urządzenia i współdziała z innymi podzespołami, aby obsługiwać komputer. Stary, przegrzewający się procesor, może powodować wolną pracę Twojego komputera.

 

Najczęstszymi przyczynami uszkodzenia procesora są:
Wiek - każda maszyna po latach użytkowania może po prostu się poddać

Ciepło - jeśli układ chłodzenia w naszym laptopie nie radzi sobie z temperaturą wewnątrz urządzenia, procesor może po prostu się przegrzać

Napięcie - jakakolwiek iskra, impuls wysokiego napięcia itp. może spowodować przegrzanie procesora

Wymiana

Procesor warto wymienić nawet jeśli ten aktualny nie jest uszkodzony. Kiedy? Jeśli nie radzi sobie z programami, grami i innymi zadaniami, które Twój laptop ma wykonywać. Jeśli Twój laptop ma np. 2 letni procesor, a chcesz korzystać z zaawansowanego nowego programu graficznego, może się okazać, że mózg Twojego komputera już sobie z nim nie poradzi. Wtedy zapraszamy do Doctora Gadgeta. Udzielimy profesjonalnego wsparcia i doradzimy, jaki procesor należy wybrać.

SPRAWDŹ NASZE CENY: CENNIK
JAK NAS ZNALEŹĆ? MAPA
ZAKRES NASZYCH USŁUG: 
-Telefony
-Tablety
-Laptopy/PC
-Konsole

Powrót
Zadzwoń Napisz wiadomość